Užitečné odkazy ARCDATA PRAHA, s.r.o.

Společnost ARCDATA PRAHA, s.r.o. je dodavatel produktů ESRI (například ArcGIS Desktop) a řešení dalších firem zaměřených na správu, analýzu a vizuální reprezentaci komplexních informací vztahujících se k území.

DMR ČR

ARCDATA PRAHA, s.r.o. vytvořila digitální model reliéfu České republiky a okolí. Tento model je v souřadnicovém systému WGS-84 a jeho prostorové rozlišeni je 3 úhlové vteřiny, tedy pro oblast střední Evropy přibližně 90×60 metrů. Model vznikl mozaikováním a úpravou dat pořízených při misi raketoplánu Endeavour, při které byl pořízen model reliéfu celého světa.

Rozcestník veřejných mapových služeb

V České republice jsou v provozu desítky GIS serverů ESRI, jejichž prostřednictvím jsou publikovány stovky mapových služeb. Výběr těch nejzajímavějších podle společnosti ARCDATA PRAHA, s.r.o. je přístupný na odkazu.

Tipy a triky

Podpora

Vzdělávání a informace o poskytování softwaru a dat

• Sekce věnovaná vyšším a vysokým školám
    • Podává přehled o software, datech, licenčních možnostech, zdrojích informací, akcích, řešených projektech, možnostech uplatnění se v praxi, dalším vzdělávání atd.
  • Školení
    • Společnost dále nabízí uživatelům oficiální autorizovaná školení softwarových produktů firmy ESRI.

Prohlížeče GIS od společnosti ESRI v češtině

ArcGIS Explorer

Aplikace ArcGIS Explorer je nový prohlížeč geoprostorových dat. Nabízí snadnou cestu, jak zdarma a rychle prohlížet geografické informace jak ve 2D, tak i ve 3D, a navíc obsahuje možnost provádět nad zobrazenými daty dotazy a analytické úlohy.

ArcReader

ArcReader je jednoduchý prohlížeč map a glóbů vytvořených pomocí nadstavby ArcGIS Publisher, který lze volně distribuovat libovolnému množství uživatelů.

ArcExplorer

ArcExplorer je jednoduchý prohlížeč geografických dat. Kromě základních funkcí GIS, jako je např. vykreslení dat, dotazování a tisk map, umožňuje také přistupovat k datům umístěným v prostředí internetu/intranetu.